Plátno F. WEINWURM – Unitas

49.00 69.00 

Bavlnené plátno na ráme s architektonickým dielom UNITAS v Bratislave na Šancovej ulici. Obytný súbor vznikol na začiatku 30. rokov. Autormi projektu bola dvojica architektov Fridrich Weinwurm a Ignác Vécsei. Oba prezentovali vysoko pokrokový názor na architektúru, na Slovensku vtedy predstavovali azda ako jedniní architektonickú avantgardu. Oba architekti boli židovského pôvodu a pred koncom druhej svetovej vojny zmizli.

Projekt je jedným z prvých v Bratislave, ktorého cieľom bolo vyriešiť krízovú bytovú situáciu v ére prvej česko-slovenskej republiky. Súbor mal slúžiť pre najslabšiu vrstvu spoločnosti, zároveň však spĺňal štandardy vtedajšieho moderného a dôstojného bývania. Funkcionalistický projekt pozostáva zo skupiny 7 pavlačových domov s jednoizbovými a dvojizbovými bytmi, a obchodnými prevádzkami v prízemnom podlaží. Skupina domov má jednoduchý strohý vzhľad. Na hladkej fasáde architekti uplatnili pásy, ktoré odzrkadlujú konštrukciu stavby – skelet budovy skrytý pod omietkou. Významný komplex je dnes národnou kultúrnou pamiatkou.

Unitasy nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, vaku, taške alebo ako print. Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami Fridricha Weinwurma →

40 x 30 cm (výška x šírka)
70 x 50 cm (výška x šírka)
Vymazať

Prémiové bavlnené plátno s obytným súborom Unitas v Bratislave z 30. rokov. Autormi projektu boli architekti Fridrich Weinwurm a Ignác Vécsei. Grafika stavby je tlačená na bavlnené plátno gramáže 320g/m² s jemne štruktúrovaným matným povrchom. Plátno je napnuté na drevený rám o hrúbke 2 cm. Rozmer plátna je 40 x 30 cm alebo 70 x 50 cm. Plátna menšieho rozmeru sú dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Autor

Leosh Kolář

Farba

Biela, Červená, Čierna

Materiál

Prémiové bavlnené plátno

Spôsob výroby

Digitálna tlač

Veľkosť

40 x 30 cm (výška x šírka), 70 x 50 cm (výška x šírka)