Pánske tričko J. STRCULA – Kukurica

23.90 

Pánske čierne tričko s budovou vojenského internátu Hviezda v Bratislave, známejšieho pod hovorovým názvom Kukurica, na základe svojho typického tvaru. Projekt vznikol v roku 1970 a realizovaný bol v roku 1978. Autormi projektu bola dvojica slovenských architektov Ján Strcula a Cyril Sirotný. 82 metrov vysoká veža sa nachádza v časti Nové Mesto, architekti vytvorili návrh s kruhovým pôdorysom. Na každom poschodí sa nachádzali izby s balkónmi a sociálne vybavenie pre študentov vojenskej akadémie. Z oválnej časti železobetónovej stavby je vysunutá hranolovitá komunikačná časť, kde sa nachádzali výťahy a schodisko. Stavba sa stala ikonou modernej Bratislavy, dlhší čas bola nevyužívaná z dôvodu nutnej rekonštrukcie, ktorá sa momentálne realizuje.

Kukuricu nájdeš aj na dámskom tričku, vaku, taške alebo ako print či plátno. Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami Jána Strculu

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne pánske tričko s budovou vojenského internátu Hviezda v Bratislave známeno pod názvom Kukurica zo 70. rokov. Autormi projektu boli architekti Ján Strcula a Cyril Sirotný. Vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač