Dámske tričko F. WEINWURM – Unitas

24.90 

Pánske dámske tričko s architektonickým dielom UNITAS v Bratislave na Šancovej ulici. Obytný súbor vznikol na začiatku 30. rokov. Autormi projektu bola dvojica architektov Fridrich Weinwurm a Ignác Vécsei. Oba prezentovali vysoko pokrokový názor na architektúru, na Slovensku vtedy predstavovali azda ako jedniní architektonickú avantgardu. Oba architekti boli židovského pôvodu a pred koncom druhej svetovej vojny zmizli.

Projekt je jedným z prvých v Bratislave, ktorého cieľom bolo vyriešiť krízovú bytovú situáciu v ére prvej česko-slovenskej republiky. Súbor mal slúžiť pre najslabšiu vrstvu spoločnosti, zároveň však spĺňal štandardy vtedajšieho moderného a dôstojného bývania. Funkcionalistický projekt pozostáva zo skupiny 7 pavlačových domov s jednoizbovými a dvojizbovými bytmi, a obchodnými prevádzkami v prízemnom podlaží. Skupina domov má jednoduchý strohý vzhľad. Na hladkej fasáde architekti uplatnili pásy, ktoré odzrkadlujú konštrukciu stavby – skelet budovy skrytý pod omietkou. Významný komplex je dnes národnou kultúrnou pamiatkou.

Unitasy nájdeš aj na pánskom tričku, vaku, taške alebo ako print či plátno. Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami Fridricha Weinwurma →

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne dámske tričko s obytným súborom Unitas v Bratislave z 30. rokov. Autormi projektu boli architekti Fridrich Weinwurm a Ignác Vécsei. Vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač