Plátno Balán & Grossmann – Okresná nemocenská poisťovňa

49.00 69.00 

Bavlnené plátno na ráme s budovou Okresnej nemocenskej poisťovne v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1927, stavba bola dokončená v roku 1930. Autormi projektu sú českí architekti Alois Balán a Jiří Grossmann. Nárožná dvoj-krídlová budova je zaujímavá svojou valcovitou schodiskovou vežou so sklobetónovými plochami. Na vrchol veže bola umiestnená socha robotníka s kladivom v ruke. Pilastre okolo hlavného vstupu i medzi-okenné priestory sú zvýraznené červeným tehlovým obkladom – typickým prvkom dvojice architektov Balán & Grossmann. Stavba je radená k funkcionalizmu a je pamiatkovo chránená, v súčasnosti tu sídli miestna poliklinika.

Túto stavbu modernej Banskej Bystrice nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, batohu, taške alebo ako print. Všetky výrobky s architektonickými dielami Banskej Bystrice nájdeš v Kolekcii Banská Bystrica →

40 x 30 cm (výška x šírka)
70 x 50 cm (výška x šírka)
Vymazať

Prémiové bavlnené plátno s budovou Okresnej nemocenskej poisťovne v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1927, stavba bola dokončená v roku 1930. Autormi projektu sú českí architekti Alois Balán a Jiří Grossmann. Grafika stavby je tlačená na bavlnené plátno gramáže 320g/m² s jemne štruktúrovaným matným povrchom. Plátno je napnuté na drevený rám o hrúbke 2 cm. Rozmer plátna je 40 x 30 cm alebo 70 x 50 cm. Plátna menšieho rozmeru sú dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Autor

Leosh Kolář

Farba

Biela, Červená, Čierna

Materiál

Prémiové bavlnené plátno

Spôsob výroby

Digitálna tlač

Veľkosť

40 x 30 cm (výška x šírka), 70 x 50 cm (výška x šírka)