Pánske tričko V. DEDEČEK – Vysoká škola lesnícka a drevárska

23.90

Čierne pánske tričko s dielom ikony slovenskej modernej architektúry Vladimíra Dedečka. Budovy pôvodne Lesníckej a drevárskej vysokej školy (dnes Technická univerzita) sa nachádzajú vo Zvolene, neďaleko zvolenského zámku. Návrh vznikol už na konci 60. rokov, stavba projektu bola ukončená v roku 1984.

V centre univerzitného areálu sa nachádza aula, okolo ktorej je umiestnená budova katedier. Areál školy na prvý pohľad zaujme zaujímavým tvarom budovy auly s oktogonálnym pôdorysom. Aula má kapacitu 500 poslucháčov, jej nadzemná hmota je tvorená osembokými ihlanmi, ktoré sú spojené základňami a jednotlivé trojuholníkové časti strešného ihlana sú voči sebe vertikálne pootočené.

Tvar monobloku s katedrami má dvojnásobné prelomenie, kde sú umiestnené komunikačné jadrá. Na prízemí sa nachádza vstupná hala, dielne a laboratóriá. Zaujímavé je aj riešenie fasády monobloku, ktoré tvoria predsadené slnolamy s jemnou krajkovou štruktúrou.

→ Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami Vladimíra Dedečka.

XL
XXL
Vymazať
Kategórie: , Tagy: ,

Čierne pánske tričko so zobrazením budov Vysokej školy lesníckej a drevárskej z 80. rokov. Autorom projektu bol architekt Vladimír Dedeček. Tričko je vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna