Dámske tričko D. Kuzma – Pamätník SNP

22.90 

Čierne dámske tričko s budovou Pamätníka SNP v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1959, stavba bola dokončená v roku 1967. Autorom projektu bol slovenský architekt Dušan Kuzma, ktorý sa vo svojej tvorbe snažil o syntézu architektúry a výtvarného umenia. Cieľom bolo dať svojim dielam istú výpovednú hodnotu a expresivitu. Stavba je pamätníkom a zároveň múzeom. V prípade Pamätníka SNP Kuzma spolupracoval so sochárom Jozefom Jankovičom, ktorého socha je situovaná v tzv. pietnej sieni. Monumentálna stavba je tvorená hmotou v prostriedku predelenou, ale vzájomne prepojenou mostom. Predel objektu mal symbolizovať tragický príbeh druhej svetovej vojny. Povrch stavby i schodisko je zo „surového“ betónu, typického pre brutalistické stavby.

Túto stavbu modernej Banskej Bystrice nájdeš aj na pánskom tričku, batohu, taške alebo ako print či plátno. Všetky výrobky s architektonickými dielami Banskej Bystrice nájdeš v Kolekcii Banská Bystrica →

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne dámske tričko s Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1959, stavba bola dokončená v roku 1967. Autorom projektu bol slovenský architekt Dušan Kuzma. Tričko je vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač