Batoh F. WEINWURM – Nová doba

27.90 

Čierny bavlnený batoh s architektonickým dielom Nová doba v Bratislave. Komplex obytných blokov sociálneho bývania na Vajnorskej ulici vznikol v 30. rokoch. Autormi projektu je dvojica architektov Fridrich Weinwurm a Ignác Vécsei. Oba prezentovali vysoko pokrokový názor na architektúru, na Slovensku vtedy predstavovali azda ako jedniní architektonickú avantgardu. Oba architekti boli židovského pôvodu a pred koncom druhej svetovej vojny zmizli.

Projekt vychádzal z puristicko-funkcionlistickej kompozície. Jednotlivé domy sú vzájomne kolmo usporiadané do tvaru písmena H. Stavba bola inovačná aj v použití unifikovanej oceľovej konštrukcie. Jednoduchosť kvadratických objektov dopĺňa triezva biela farebnosť, typická pre funkcionalistické stavby. Komplex vznikol pre ubytovanie súkromných zamestnancov a robotníkov, jedná sa o jedno z najvýznamnejších pokusov sociálnej výstavby na Slovensku v medzivojnovom období. Dielo zosobňovalo nový pohľad na urbanistické, ekonomické a technické riešenie sociálneho bývania.

Novú dobu nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, taške alebo ako print či plátno. Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami Fridricha Weinwurma

2 na sklade

Čierny bavlnený batoh s obytným súborom Nová doba v Bratislave z 30. rokov. Autormi projektu boli architekti Fridrich Weinwurm a Ignác Vécsei. Batoh so sťahovacími popruhmi je 100% ekologický produkt vysokej kvality, vyrobený z kvalitnej čistej bio bavlny vysokej gramáže 340g/m². Vďaka pevnej látke vak znesie aj vysokú záťaž. Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

47 x 37 cm (výška x šírka)